Erken Boşalma Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Erken boşalma tedavisi ne kadar sürer?Erkeğin boşalmasını kontrol edebilmesi için yardım alınacak bu alanda çalışan çeşitli doktorlar ve psikologlar vardır. En başta kişinin kendine uygun çalışabileceği, terapistini doktorunu bulması ve onu seçmesi gerekir. Yani anlaşılabildiğini ve karşı tarafın ona yardım edebileceğini hissetmesi, ikna olması gerekmektedir.

Erken boşalma tedavi sürecinde uygulanan farklı terapi yöntemleri vardır. Ama en çok uygulanan yoğunlaştırılmış terapi dediğimiz bir tam günlük programdır. Problemi olan kişi programı tamamladıktan sonra gereken egzersizleri de düzgünce yaparsa erken boşalmanın kontrolünü öğrenmektedir. Ancak kişi ben 1 günde 20-30 yıllık cinsel alışkanlığımı değiştireceğim, evrenin sırrını bulacağım gibi bir beklenti ile terapiye girerse tabii ki bu gerçek bir beklenti olamamaktadır.

Kişinin tedavi sürecinde farklı zamanlarda gidip gelmesi, hem iş zamanından kayba hem de konsantrasyon açısından bir eksikliğe neden olabilmektedir. Bu nedenle yoğunlaştırılmış bir tedavi şeklinde, bir tam günlük süreçte uygulanması tercih edilir.

Danışan bir tam gününü ayırdığı bu süreçte; terapisini, egzersizlerini öğrenerek ve gereken egzersizleri de fiziksel olarak hem kendi başına hem de ilişki sırasında uyguladığı zaman ve bunların pekiştirme süreci ile beraber bu süreç kişiden kişiye göre farklılık göstermekle beraber, 2-6 haftalık bir süreçte boşalmasını kontrol etmeyi öğrenmeye başlamaktadır.

Erkekler tedavi sürecine yalnız mı yoksa çift olarak mı gidip başlamalıdır?

Erkeklerin tedavi sürecinde eşleri ile beraber gitmelerine gerek yoktur, isteyen eşi ile de gidebilir. Eşlerinin bu süreçten de haberdar olmalarının gereği yoktur ama bu sürecin, tedavinin kendisi için yapıldığını eşinize hissettirirseniz o da severek destekleyecek ve memnun olacaktır. Çünkü erkek eşini ve kendini mutlu edebilmek için bu sürece girmektedir.

 

Erken Boşalmada Geçici Çözüm Yöntemlerine Başvurmak

 

Copyright © 2018 erkenbosalma.com